top of page

Prawdziwy tantryk działa poprzez obecność: Czym jest a czym nie jest Masaż Tantryczny

Tantra jak i masaż tantryczny daje sposobność do pracy i praktyki uczenia się i nabywania świadomości własnej energetyki. Tantra zawiera w sobie szereg metod, aby zaktywizować nasz układ energetyczny i finalnie oczyścić go i zbalansować. Masaż tantryczny jest czymś podobnym - jedną z metod, która pozwala wejść w system energetyczny, udrożnić go i zasilić czystą praną - energią życia.

W masażu tantrycznym wykorzystujemy dotyk i świadomość, aby zaktywizować poszczególne centra energetyczne.

Osoba przyjmująca taki masaż poddaje się działaniom masażysty podtrzymując przepływ energii własnym nieustającym oddechem. W trakcie takiego masażu / zabiegu mogą pojawić się objawy natury energetycznej - wizje, myślokształty, pobudzenie emocjonalne, niewyrażone i nieujarzmione potrzeby i pragnienia. Człowiek dający masaż tantryczny powinien skupić się w tym procesie na czystości swoich intencji, medytacji przepływu energii w ciele osoby, która odbiera masaż i na stabilnej obecności wewnątrz siebie.


A czym nie jest masaż tantryczny, a z czym możesz się spotkać tu i ówdzie.


Masaż Tantryczny na pewno nie jest masażem erotycznym, którego intencją jest szczytowanie czy spełnienie. Intencją masażu tantrycznego nie powinien być orgazm sam w sobie. Wówczas staje się on typową erotyką. Erotyka zakłada sekdualne spełnianie się na wiele sposobów i odbywa się poniżej linii pępka. Tantra zaś zaprasza ku wznoszeniu energii życia do wyższych ośrodków w ciele dając możliwość ku pełnej integracji doświadczenia ludzkiego jak i pozwala dostrzec i zaobserwować siebie jako istotę duchową i poza cielesną dzięki czemu mamy szansę poszerzać się i wzrastać.


Autentyczny masażysta tantryczny wykazuje się stanem medytacji podczas trwania całej sesji. Jest obecny w każdej chwili dając przestrzeń na energetyczny proces osoby przyjmującej masaż.

Idąc na masaż tantryczny powinnaś spodziewać się procesu energetycznego, który odbywa się na wynik aktywacji TWOJEJ energii życiowej. Twój oddech jest w stanie wytworzyć jej wystarczająco dużo aby przetransformować wszystko czego potrzebujesz. Zatem jeśli spotkasz się podczas masażu tantrycznego z aplikacją czegoś w ciebie niewiadomego pochodzenia , wiedz że przestaje to być praktyką tantryczną - energetyczną a staje się „magią”, która nie ma nic wspólnego z właściwym uzdrowieniem, czyli pełnym oczyszczeniem siebie.

Co może być ci zaaplikowane podczas nieetycznego masażu tantrycznego?Najczęściej występującym przypadkiem jest odczucie pożądania ze strony masażysty - chęci zawłaszczenia tego, czym emanujesz i co przeżywasz w trakcie masażu. Jeśli czujesz, że coś jest Ci zabierane, lub inna energia wnika w Twoją energię - przestaje to być czysty proces tantryczny - energetyczny. W masażu tantrycznym który jest dedykowany osobie przychodzącej na taki masaż nie ma miejsca na „spółkowanie” czy wymianę energii pomiędzy przyjmującym a masażystą. Prawdziwy tantryk działa poprzez obecność. Pozwalając tobie usamodzielinić się w wydobywaniu z siebie potencjału energetycznego i uzdrawianiu i oczyszczaniu siebie. Prawdziwy tantryk tworzy dla ciebie przestrzeń abyś sam/sama stanęła na własnych nogach w życiu i z pomocą własnego oddechu rozwinęła energetyczne skrzydła wolności.

„O Tantrze

i nie tantrze”

Fot. Canva

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page