top of page

** GRANICE **

Stawiając je innym

Stawiamy je przede wszystkim sobie.


Czego już nie chce? Czego potrzebuje teraz, a z czym chciałabym się już pożegnać? Co zapraszam, a na co już nie mam ochoty?

Często dochodzę w swoim życiu do granic określonej ramy: relacji, środowiska, przestrzeni którą zamieszkuje. Mierze się z samą sobą. Stawiam siebie do prawdy o sobie na ten moment. Czy to, co jest teraz, wspiera mnie? Czy jest w tym życie, przepływ i miłość? Czy to, co jest teraz pozwala nam wzrastać, otwierać się na siebie nawzajem?


Nie zawsze tak jest. Czasami dochodzę do granicy bólu. Zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Zderzam się ze ścianą i umieram. W tym samym momencie mam w sobie pragnienie urodzić się na nowo. Z nową szansą, z nową sobą. W tym w czym duch, którym jestem, chce się przejawiać. Bo to on jest w moim i naszym życiu sprawcą. To on determinuje porządek.


On jest połączony z całością. I to jego boski zamysł musi się zrealizować jeśli pragniemy ~ prawdy i mądrości. Jeśli pragniemy uwolnić się ze struktur i z umysłu. I stanąć do bycia wolnym i przebudzonym. Dzikim i kochającym.


Uczę się tego intensywnie. Do stawania ze sobą w autentycznym ”Ja”. Do pokazywania siebie w najczulszych , najwrażliwszych momentach. Gdy coś sprawia intensywny ból w zwyczaju mamy chronić siebie przed tym, uciekać, wycofywać się. Rzadko podejmujemy ryzyko aby spotkać się w tym - o czym właściwie jest duchowość.


Ona jest o przeżywaniu tego co jest - całą paletą zmysłów i możliwości. Śmiechem, radością, łzami, kruszeniem z lodu zamarłego w lęku serca. To, czego kiedyś nie było nam wolno lub do czego nie mogliśmy stworzyć w sobie przestrzeni nie zniknęło. To nigdy się nie dzieje. Świat ducha przenika materię. Doświadcza siebi dzięki fizycznej naturze człowieka.


Poprzez ciało ujawnia, pokazuje wszystko czym jest. Nadaje barwy, kolory, odczucia, fałdki, zgrubienia, gładkość i szorstkość. To on definiuje niezbadane. To on rodzi w nas przepływ. Jest naszym ojcem i matką a czasami nawet czymś więcej.


„O Duchu w Materii”

______

Dotknij siebie czule 🦋

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page