top of page

Wiele rodzajów Matek


Matka przyjmująca. Matka ucinająca.

Matka kochająca, ale nie dająca siebie ukochać. Boska Matka. Matka zdradliwa. Manipulująca. Matka zraniona. Obecna Matka. I nieobecna Matka. Chorująca matka. I płaczliwa. Martwiąca się. Umartwiająca. Rodząca i kreująca.


Opiekująca się Matka. Ważąca i równoważąca. Odnajdująca spokój i balans. Dzieląca się wiedzą. Widząca. Umiłowana w mądrości. Zapraszająca do Razem.


Wiele Matek. I wiele Ojców. Tworzy się zawsze na przestrzeni lat, wieków, tysiącleci. Każda znich i każdy z nich ma swoje unikalne oblicze. Doświadczamy ich wszystkich za jednym życiem lub przywiązani jesteśmy do jednej. Czasami jest trudno czasami jest lżej. Nie zawsze „dobra” Matka jest tą którą aktualnie potrzebujemy. Czasami, aby pozwolić sobie na wzrost potrzebujemy zmian, doświadczania różnego rodzaju granic, ograniczeń i stwarzanych dzięki temu nowych możliwości.


Czasami ta najmroczniejsza ukazuje nam i wskazuje na to, czym jesteśmy poza nią. Odcinając nas pozwala nam doświadczyć innych światów. Wskazuje na więcej. Na inne. Na nowe. Na niepoznane. Czasami jest w tym trud. Brak zgody na odłączenie. Opór przed nowym i za wszelką cenę chęć pozostania przy starym.


Wtedy wzbiera w nas bunt. Rodzi się frustracja, złość, w końcu agresja i śmierć wycelowana do wewnątrz. Autoagresji doświadczamy na co dzień. Jest nią depresja, niemoc, rezygnacja z życia. Brak umiejętności przyjmowania przyjemności, podarunków czy komplementów. Odchodzimy od siebie. W objęcia bierzemy cały świat i ludzi poza nami. Jednak sami pozostajemy w swoim środku samotni.

Rodzi się poprzez to poczucie misji. Tworzymy duchowy świat aby móc tam ulokować swoje uczucia, niewyrażone emocje, stworzyć sobie nową przestrzeń dla doświadczeń. Uciekamy od tego co nam bliskie. W czym się wychowaliśmy. Patrzymy na to z góry tworząc barierę pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym.


Zapraszamy do siebie ludzi o podobnych zranieniach. Zamykamy ich w swoich historiach i opowieściach. A życie płynie. Przemyka się bezpowrotnie przez nasze oczy i palce.

Nie wrócimy już do miejsc, które straciliśmy. Nie wrócą one do nas. Nie dadzą nam tego, czego oczekiwaliśmy od nich. Wzamian ukaże nam się nowe. Nowe pejzaże, krajobrazy, nowe doświadczenia, nowa rodzina.


Piasek na pustyni nigdy juz nie jest taki sam, gdy spotka go wiatr, gdy połaskocze go zmiana, gdy woda popieści jego krawędzie. Nie rozpoznasz w nim już tego samego ziarnka gdy wówczas był Ci tak rozpoznany i bliski.

Tak i my zmieniamy się. Poznajemy nowe Matki, nowych Ojców. Przyjaźnimy się z innymi siostrami z nowymi braćmi. Nie próbujemy zmieniac starego. Lecz podążamy dalej.Dziecko w Nas Wie. Wie, że nie ma innej drogi. Wie, że zatrzymanie siebie grozi śmiercią. Jest z nami cały czas. Z ochotą prowadzi nas za rękę.

Jeśli pozwolimy sobie za nim podążyć doprowadzi nas tam, gdzie woda nie stoi, gdzie podmuch wiatru sprawia radość, gdzie Zmiana jest porządkiem dnia. Dziecko wewnątrz nas nie pozwoli nam zatrzymać się. Nie pozwoli utracić siebie. Nie pozwoli siebie przywiązać. To ono oświetla i przewodzi w mroku. To ono wyciąga po nas rękę. Ono podarowuje nam kolejną szanse i nową drogę. Ono jest tam gdzie już nikt z naszych bliskich nie sięga.

W Tobie. We mnie. W nas.


Dzielimy się nim w tańcu. Dzielimy się nim w słowie. Malujemy jego sercem obrazy. Patrzymy na ludzi w inny niż dotychczas sposób. To ono jest kreatorem. I zaprasza nas do pójścia o krok dalej. Nie strać go nigdy. Nigdy nie zamknij przed nim drzwi. To ono poprosi Cię o radę, tylko po to, abyś mógł odszukać w sobie CHĘĆ.


Chęć dawania. Chęć kochania na nowo. To ono wskaże Tobie miłość w Tobie. To ono jest po to by pokazać tobie Ciebie w jasnym świetle, w ciepłym płomieniu nadziei, że jest coś więcej niż to, w czym teraz jesteś.


Zaufaj. Bo to jest o tym.

O tym jest Dziecko w nas.

Ufa do końca. Bez przerwy Jest. I zaprasza zawsze. Ukochaj. Otul. Siebie. Nim.

Po to przychodzi.

Byś na nowo pozwoliła / pozwolił

s i e b i e Kochać💗

„Dziecko we mnie”

_____

🦋 Spotkania z wewnętrznym dzieckiem 🦋

~ Odkryj w sobie niewinność na nowo ~ i staw się do Życia. PODDĘBICE << GDAŃSK >> KRAKÓW www.dotykobecnosci.com

🦋💛🦋

_____

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page