top of page

Post o Poście

POST - Od czego zacząć?


Post, czyli powstrzymywanie się od jedzenia, to dla mnie najprostsza i jednocześnie najdoskonalsza i najbardziej efektywna forma samouzdrawiania się organizmu jaką kiedykolwiek ktokolwiek gdziekolwiek wynalazł!


Bardzo długo trwało, zanim przekonałam się co do skuteczności tego prostego sposobu na zmianę, oczyszczenie, reset i nową jakość życia. W swojej głowie przekonana byłam, że jedzenie to całe moje życie i nie wytrwam ani jednego dnia bez przekąszenia chociaż malutkiego kawałka czegokolwiek. Jednocześnie głęboko wierząc, że człowiek jest w stanie żyć bez jedzenia i mieć się z tym całkiem dobrze.Bo niczym Jezus na pustyni możemy stać się całkiem na nowo narodzeni, odświeżeni i oczyszczeni. Z wszelkich nieczystości nie tylko ciała fizycznego. Ale także z myśli, pojęć, klasyfikacji, przekonań i programów, która zgromadziliśmy przez lata całego naszego życia. Niczym Jezus na pustyni możemy dostąpić oświetlenia pełni istoty w nas tylko dzięki powstrzymaniu siebie od pragnienia konsumpcji i gromadzenia na zapas.


Ciało ma niesamowitą moc rewitalizacji, odnowy i regeneracji zawsze wtedy, gdy damy mu na to przestrzeń. A jest na to przestrzeń kiedy nie podajemy mu dodatkowych bodźców w postaci jedzenia lub innych codziennych nawyków.

To, co dzieje się na poziomie fizjologicznym w trakcie postu, pozostając wyłącznie na samej wodzie, to niesamowity proces autoregeneracji, samouzdrawiania, i odmładzania organizmu na poziomie komórkowym.


Już podczas samych tzw. okien żywieniowych (czas w ciągu doby bez spożywania posiłków), trwających 12, 14, 16h lub dłużej, zadziewa się wiele pięknych procesów w naszym ciele, które wspierają jego oczyszczanie i funkcjonowanie. Dlatego pierwszym krokiem, który można wykonać w stronę przechodzenia na posty, jest wprowadzenie codziennych okien żywieniowych, które pozwolą Tobie i Twojemu organizmowi odpocząć. Z czasem możesz włączyć do swojego trybu życia całe 24 godziny w ciągu tygodnia - wolności od jedzenia, pozostając tylko na dobrej jakości wodzie. Lub tak jak ja, wskoczyć na głęboką wodą i wybrać się na 5dniowy odpoczynek od jedzenia ze wspierającą grupą wyjazdową, na którą finalnie zdecydowałam się ze względu na silny opór wewnętrzny przed przekroczeniem bariery "niejedzenia".

Ale każdy z nas ma swój rytm i sposób na przełamywanie barier i swoich słabości w drodze ku wolności. Możesz wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią formę dla swego pełnego uzdrowienia. Rozwiązań jest wiele.


❕Pamiętaj jednak o ważnych kwestiach w procesie przechodzenia na dłuższe posty❕

🌿 Zwiększ ilość wypijanej wody w ciągu dnia. To ona pomaga wypłukiwać toksyny, nawadnia i wspiera w utrzymaniu prawidłowej homeostazy;

🌿 Zadbaj o dobry poziom elektrolitów w organizmie;

🌿 Daj sobie więcej ruchu w ciągu dnia aby pobudzić limfę i jeszcze bardziej uskutecznić wydalanie toksyn;

🌿 Wspieraj się lewatywą (np. z kawy) aby zapewnić drożność w jelitach. Podczas postów organizm bardzo intensywnie korzysta z biologicznej funkcji autofagii komórek, przez co ilość toksyn w wolnym obiegu może diametralnie zwiększyć się, dlatego potrzebujemy zapewnić dobrą drożność w ich utylizacji.

🌿 Zaproś naturalne rozwiązania - pomagające jeszcze głębiej oczyszczać ciało i wiązać uwolnione toksyny - w postaci ziół oraz innych bezkalorycznych suplementów wspierających, o których z pewnością opowie Ci Detoxownia - Odbuduj się na nowo.

🌿 Zadbaj o regularność oczyszczania się poprzez skórę, dzięki saunie i szczotkowaniu się na sucho.

🌿 Kontaktuj się z naturą - Często! Spacering, chodzenie boso, dzikowanie w lesie 🐗


Główne korzyści płynące z postu:

✔️ Naprawa nieprawidłowego metabolizmu i spalanie tłuszczu

✔️ Przywrócenie wrażliwości na insulinę

✔️ Łagodzenie stanów zapalnych

✔️ Zachowanie młodości komórek poprzez pobudzanie autofagii i zwiększenie produkcji komórek macierzystych

✔️ Poprawa relacji z jedzeniem, aby przestało kontrolować nasz plan dnia

✔️ Poprawa zdrowia umysłowego i koncentracji

✔️ Zwiększenie poziomu energii poprzez biogenezę mitochondriów

✔️ Odbudowa układu trawiennego

✔️ Jasność w kwestii intuicji, przewodnictwa duchowego i podejmowania decyzji

✔️ Zdrowa skóra, zdrowe ciało, szczęśliwy duch!

✔️ Niekończąca się młodość 🙂


>> Możesz też skorzystać z dodatkowej literatury poszerzającej zakres wiedzy w kontekście zdrowej diety i wprowadzania postu do swojej codzienności, np. "Lecznicza moc postu" wg Dr D. Jockersa (wyd. Biały Wiatr).


Polecam. Zadbać o swoje ciało i duszę już teraz. Aby było łatwiej i tylko łatwiej znieść trudy codziennego dnia. Wyjść poza program przetrwania. I zacząć cieszyć się życiem. ❤

AHO!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page