top of page

JAK ZROBIĆ DOBRY MASAŻ w domowych warunkach.

1. PRZESTRZEŃ. Zaaranżuj miejsce. Przytulną przestrzeń, która będzie dawała poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Zadbaj o naturalne ciepłe światło. Najlepiej żywy ogień świec. Zapach miejsca, jest równie ważny. Użyj naturalnych kadzideł lub olejków eterycznych. Spokój i cisza + łagodna muzyka odprężająca i wyciszająca układ nerwowy. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu także sprzyja rozluźnieniu.


Fot. pixabay


2. ROZMOWA przed masażem jest równie ważna co sam masaż. Dowiedz się jakie potrzeby ma twój partner, partnerka lub osoba, którą zapraszasz na masaż. Sprawdź ze sobą czy jesteś w stanie dać jej/jemu to czego potrzebuje. Jeśli nie - powiedz o tym, co na tą chwilę jesteś gotowy / gotowa zaproponować od siebie. Odnajdźcie nić porozumienia. Ważnym tematem w trakcie masażu są również granice. Zapytaj czy są jakieś miejsca na ciele, w których osoba przyjmująca nie potrzebuje dotyku. To ważne, aby osoba przyjmująca mogła czuć się zaopiekowana i móc w zaufaniu odpuścić kontrolę.


3. CZUCIE I OBECNOŚĆ. Zanim przystąpisz do jakiegokolwiek kroku związanego z dotykiem drugiej osoby - zajrzyj do siebie. Poczuj z czym jesteś na ten moment w sobie. Czy jest tam cisza, spokój i chęć obdarowywania? Pamiętaj, że wszystko czym jesteś w tym momencie będzie odczuwalne przez ciało twojej partnerki / partnera. Zadbaj o energetyczną higienę. Daj sobie kilka głębokich oddechów i zachęć osobę przyjmującą do podobnej praktyki. Bądź obecny. Nie miej planu działania. Pozwól poprowadzić się intuicji.


4. NASŁUCHUJ. Wsłuchaj się w ciało drugiej osoby. Nawiąż połączenie poprzez wspólny oddech. Cichy medytacyjny umysł da przestrzeń na to, co na tą chwilę jest potrzebne i w jakiej formie. Zaufaj, że poprowadzi Cię coś „większego” od Ciebie.


5. ZRELAKSUJ SIĘ. Im bardziej zrelaksowany będziesz podczas dawania dotyku tym głębszy relaks będzie mogła odczuć osoba przyjmująca. Zadbaj o swój komfort i wygodę podczas obdarowywania dotykiem i masażem. Pamiętaj, że oddech jest kluczem ku głębokiej relaksacji.

6. PŁYŃ. Daj sobie wolność w tej podróży z dotykiem. Niech to będzie Twój unikalny autorski masaż. Jednocześnie pamiętając o ustalonych wspólnie granicach i potrzebach przed masażem.


Enjoy❣️

_____

Dostępne terminy na sesje tantryczne i rytuały dotyku 11-21 Lipca PODDĘBICE 🌞 Zapisy poprzez formularz https://www.dotykobecnosci.com/formularz-zgloszeniowy-tantra 🌿 Do zobaczenia!

_____

Dotknij siebie czule 🦋

_____

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page