top of page

Dlaczego Mężczyzna powinień nauczyć się KOCHAĆ SIĘ ZE SOBĄ ?


Wśród kobiet obserwuje duże przyzwolenie a wręcz zachęcanie kobiet do rozgaszczania się w swoich ciałach. Są ku temu wprowadzane rożnego rodzaju sesje, warsztaty, praktyki i medytacje zapraszające do eksploracji siebie w soczystym i zmysłowym doświadczaniu siebie.


A Dlaczego by zabraniać tego mężczyznom? Są równie mocno czującymi i zmysłowymi istotami. Mają podobne potrzeby bycia w „płynięciu” i przyjemności rozkoszowania się własnym ciałem. Jednak nie zawsze było i jest społeczne przyzwolenie na to, aby mężczyzna zagłębiał się choćby dotykiem we własną cielesną naturę.


A przecież rozkosz mężczyzny jest tak samo wyzwalającym aktem jak rozkosz kobiety. Kochanie i przyjmowanie siebie w pełni jest tak samo istotne w przypadku natury kobiecej jak i męskiej.


Na sesjach jest u mnie wielu mężczyzn, którzy pragną nauczyć się tej sztuki „kochania się ze sobą” choć nie wielu przyznaje się do tego odrazu. Zaś bywa że wiele miejsc, przestrzeni, terapeutów czy praktyków tantry czy świętej seksualności skarży się na nieposkromiony męski ogień, który wychodzi poza ustalone ramy i granice. Pojawia się wówczas lęk i obawy zwłaszcza ze strony kobiet tworzących takie przestrzenie. W efekcie zmuszone są ograniczyć zakres swojej praktyki wyłącznie do płci żeńskiej gdzie nie spotykamy się z niebezpieczeństwem zbyt dużego ognia, gdyż płynie on inaczej niż u mężczyzn.


Co jest zatem niezbędne w pracy z mężczyzną, który pragnie odkryć swoją miłosną, zmysłową naturę lecz sam jeszcze nie wie, co go czeka po aktywowaniu jego wszystkich zmysłów?


..:: ŚWIADOMOŚĆ ::..


Twoja świadomość jako terapeuty, praktyka świętej seksualności czy masażu tantrycznego. To jak bardzo jesteś osadzona / osadzony w tym jak zarządzić energią, która budzi się podczas sesji.


Czy wiesz w jakim miejscu w sobie jesteś przed spotkaniem z drugim człowiekiem? Czy wiesz z jakiego miejsca zaczynasz? Czy rozmawiacie? Wspólnie ustalacie kierunek podróży i jasno wypowiadacie swoje granice?


Możesz powiedzieć, ze nawet pomimo jasno ustalonych ram - męski ogień i tak jest zbyt mocny do utrzymania! Męskie chce się „puścić” tak samo jak żeńskie. Takiej samej wolności potrzebuje. Jeśli nie jesteś gotowa na przyjęcie tej mocy to prawie pewne, że zdominuje Ciebie ona podczas spotkania. I „popłyniesz” razem z klientem albo poczujesz się urażona, że dotknął Ciebie tam gdzie nie chciałaś.


Cała tajemnica utrzymania KAŻDEJ MOCY - tkwi w świadomym połączeniu trzech najważniejszy ośrodków w sobie.

Według definicji hinduskiej: Czakry Podstawy , Czakry Serca i Czakry Koronnej - która rezyduje ponad Twoją głową.


Jest to klucz do zdrowego przeprowadzenia sesji masażu tantrycznego i każdej sesji, która zawiera w sobie element rozbudzania energii i wewnętrznego ognia. Bez integracji w sobie tych trzech elementów prędzej czy później wypadniesz z „obiegu”, z praktyki i ścieżki przebudzania innych.


W Praktyce z energią seksualną nie możesz ani ulec „pacjentowi” ani go nadmiernie zdominować. Oboje powinniście czuć po co się spotykacie. I kto jest kim. Dlatego w całym procesie i spotkaniu z drugim człowiekiem - podstawowym centrum jakie MUSISZ w sobie poznać, oswoić i zintegrować jest Ośrodek Twojego Serca.


Jeśli choć na chwilę odłączysz się od tego miejsca w sobie zwłaszcza podczas sesji tantrycznej czy innej praktyce z energią - może ona wypłynąć z ustalonej ramy i powędrować tam gdzie tylko jej się podoba.


Dlatego praca z męskim ogniem jest tak trudna. A jednocześnie jest tak ważna. To, co może nas ograniczać w pracy z mężczyzną jeśli akurat jesteś kobietą to myśli i przekonania na jego temat i na męskość w ogóle. Jeśli odnajdziesz w sobie choć gram nieakceptacji, urazy, traumy - Twoja świadomość zostanie automatycznie odłączona od serca. I zadziałasz najprawdopodobniej z programu ochronnego swojej podświadomości. Może to być żal, złość, agresja, uległość lub pełne wycofanie się z pracy z mężczyznami.


***


Ja nie wybierałam pracy z męskim. To ona wybrała mnie. A ja się na nią zgodziłam. Choć! Nie było to całkiem łatwe.


Gdy mężczyzna przychodzi na masaż, a tym bardziej na masaż tantryczny często zabiera ze sobą również mnogość psychicznych urojeń na temat tego, o czym właściwie jest jego fizyczność i cała seksualność.


I będąc w nieskazitelności i czystości umysłu - jesteś w stanie to wszystko rozpoznać i przeczytać. Czasami jest to schowane mniej lub bardziej. (Ale i kobiece ma podobnie!)


Dlaczego jesteśmy zafiksowani na punkcie erotyzowania tego, co związane jest z ciałem fizycznym?


Bo nie nauczyliśmy się GO KOCHAĆ. Nie pokazano nam, że ciało należy przyjąć, dawać mu dobre jedzenie, przytulać, szanować i sprawiać przyjemność pieszczotami. W dużej mierze pokazywano nam raczej jak się uczyć i trenować umysł, aby być sprawnymi i dobrymi pracownikami. Aniżeli rozkochanymi w sobie istotami.


I tacy też jesteśmy. Gdy się rodzimy.

Jako dzieci pozwalamy sobie na wszystkie przejawy naszej boskiej seksksualnej natury.

Potem przychodzi zawirusowany umysł. I piękna opowieść zmienia się w koszmar.


Dlaczego ważne jest odkręcanie tej opowieści?


Bo smak życia jaki nam dano na początku MUSI pojawić się raz jeszcze! Musi zagościć w Twojej, Naszej przestrzeni! Bez względu na to w jakim miejscu teraz jesteś. MIŁOŚĆ która została dana nam od początku MUSI się przebudzić ponownie! A Raczej Ty musisz przebudzić się do niej.


DLACZEGO MUSI ? To takie brzydkie słowo..


Bo nie ma niczego ważniejszego.

Powtórzę: NIE MA NICZEGO WAŻNIEJSZEGO!


TERAZ.


Od Umiłowania siebie w każdej postaci w jakiej teraz jesteś. Nie ma nic ważniejszego od UKOCHANIA SIEBIE NA NOWO. Od poczucia, odczucia i przyjęcia każdego milimetra swojego boskiego ciała. Nie ma ważniejszej sprawy na całym świecie od MIŁOŚCI - którą jesteś i stajesz się dla siebie w każdym jednym momencie..

To NAS ŁĄCZY.

To pozwala ŻYĆ.

To nas wzmacnia. Zasila.

Pozwala podróżować i odkrywać BOGA w sobie.

Kimkolwiek on jest dla Ciebie.


Fot. Blue Dakini. Źródło: Internet

_____

„Praktyka Boskiej Dakini”

_____

🙎‍♀️ Spotkania dla Kobiet i Mężczyzn🙎‍♂️

🙌 Rytuały Masażu Tantrycznego 🙌

🌀 Praktyka pracy z energią 🌀

♥️ Tantra jako Ścieżka Przebudzenia ♥️

PODDĘBICE : Listopad/ Grudzień

68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page